Vazulitas, susijęs su mišraus spontaniško kraujo gliudinemija

[Total:    Average: /5]

Daugumai pacientų, sergančių spontanine mišraus kreglobulinemija, sergantiems vaskulitais, pasireiškia sąnarių ir raumenų skausmas. Taip pat yra odos pažeidimų, vadinamųjų “odos pažeidimų” forma. padidėjusi purpura, dažniausiai pasitaikanti apatin ÷ ms galūnes, o žemos temperatūros poveikis sukelia naujus odos pokyčius. Kai kuriems pacientams dėl žemos temperatūros įtakos taip pat pastebimi rankų spalvos pokyčiai ir patinimas.

Be to, stebimas inkstų funkcijos sutrikimas, susijęs su glomerulonefritu. Patinimas ir hipertenzija yra pagrindinės priežastys. Reti simptomai gali būti: limfadenopatija, kepenų padidėjimas, blužnies padidėjimas, periferinės nervų sistemos sutrikimai (jutimo sutrikimai, parestezija, paresis, galūnių paresis).

Kai kuriems pacientams būdingi virškinimo trakto sutrikimai (pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas). Dažnai pacientai nurodo bendrą silpnumą, apetito praradimą ir blogą gerovę. Antrinės ligos formos rodo simptomus, susijusius su pagrindine liga.

Vaskulito, susijusio su spontanine mišraus kreglobulinemija, diagnozė

Dėl savanoriškos mišrios kraujo gliubilinemijos atsirandančio vaskulito diagnozės galima nustatyti klinikiniais požymiais ir kraujo gliukozės serumo patvirtinimu, išskyrus kitas sąlygas, kuriomis stebimos šios medžiagos.

Be to, gali būti naudingi papildomi bandymai, ypač laboratoriniai tyrimai. Jie rodo reikšmingą kai kurių komplemento sistemos komponentų (daugiausia C4 ir hemolizinio komplekso) sumažėjimą.

Be to, daugumoje pacientų yra reumatoidinis faktorius, o kai kuriems pacientams padidėja aminotransferazių fermentų aktyvumas. Jei liga yra kartu su hepatitu C, kaip dažnai pasitaiko, nustatyta, kad antikūnai prieš hepatito C virusą yra kraujo serume, nurodant infekciją ir imuninį atsaką į mikroorganizmą.

Kiti papildomi bandymai gali būti naudojami odos fragmentui paimti ir įvertinti jo morfologinę struktūrą. Histologiniai pokyčiai taip pat pastebimi inkstuose, tačiau diagnozei patvirtinti nereikia atlikti šių organų biopsijų, nes tai yra tyrimas, susijęs su dideliu komplikacijų atsiradimo rizika.

Vaskulito, susijusio su spontanine mišraus kreglobulinemija, gydymas

Esant kartu su vaskulitu, susijusiu su spontanine mišraus pagrindinės ligos mišraus cryogllobulinemija, gydymas grindžiamas jo gydymu (pvz., Hepatitu C, skiriant alfa interferoną). Kai kuriomis savaiminėmis formomis geras gydomasis poveikis taip pat gaunamas gydant alfa interferonu.

Jei atsiranda sąnarių raumenų sutrikimų, gali būti vartojami preparatai iš nesteroidinių priešuždegiminių vaistų grupės, o padidėjusius simptomus ir odos pakitimų egzistavimą rekomenduojama gydyti gliukokortikosteroidais. Inkstų ar nervų sistemos įtraukimo atveju šie vaistai skiriami didesnėmis dozėmis arba yra įtrauktas gydymas, kuris silpnina imuninį atsaką (imunosupresantai).

Vaskulito prognozė, susijusi su spontanine mišraus kreglobulinemija

Savanoriškos mišrios kraujo gliubilinemijos progresavimas esant vaskulitui visų pirma priklauso nuo pagrindinės ligos ir nervų sistemos bei inkstų įtraukimo į ligos procesą. Anksti diagnozė ir tinkama terapija pagerina prognozes.

Vaskulitas, susijęs su spontanine mišraus kreglobulinemija, dažnai būna paūmėjimų, kurie paprastai trunka 1-2 savaites, po to yra remisija iki kelių mėnesių. Inkstų nepakankamumas laikui bėgant blogėja.

About Taņa Krance Taņa 298 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*