JAUNUMI

U paciento dalis bendrai egzistuoja hipertenzija

Ne daugiau kaip 150 mg baltymų per parą išsiskiria su šlapimu.

Nefrozinis sindromas apibūdinamas kaip toks, kai kasdienis baltymų nuostolis viršija 3,5 gramus – tai pagrindinis nefrozinio sindromo kriterijus. Be to, sumažėja serumo albuminų kiekis (dėl padidėjusio glomerulų bazinės membranos pralaidumo, išsivysto proteinurija, sumažėja šlapime įvesto albumino kiekis), o lipidų kiekis kraujyje padidėja. Be to, yra epidemijos.

Nefrozinis sindromas gali rodyti rimtą inkstų ligą ar sisteminę ligą. Dažniausios šio sindromo priežastys yra glomerulonefritas ir diabetas. Retos priežastys yra daugybinė mieloma, krakmolas, kolagenozė, inkstų liga ir apsinuodijimas.

Nefrozinio sindromo simptomai

Pirmieji nefrozinio sindromo simptomai yra poodinio audinio pūslelinės, kurios dėl didelių baltymų kiekio intensyvėja dėl skirtingo greičio ir šlapimo putų. Atsitiktinai besivystančiam sindromui prieš jų atsiradimą atsiranda bloga nuotaika, silpnumas, galvos ir pilvo skausmai, apetito praradimas ir pykinimas (tikriausiai dėl virškinimo trakto gleivinės patino). Moterims prieš pradedant sindromą gali atsirasti ir menstruacijų sutrikimų.

Pirmosiose fazėse ligos simptomai yra paskirstytos skirtingose vietose, ryte aplink akis ir vakare aplink kulkšnis. Kadangi vandens susilaikymas organizme padidėja, o baltymų, turinčių skysčių kraujagyslinėje lovoje, praradimas, patinimas nuolat atsiranda aplink apatines kojas, ant veido, aplink genitalijas ir netgi per vidinius organus.

Didelis skysčių kiekis kaupiasi, trukdo veniniam ištekėjimui, kuris skatina veninį trombozę. Oda tampa įtempta, sausa ir lupimas – atsiranda strijų. Daroma prielaida, kad nelaikomas iki 4 litrų vandens sulaikymas – skysčių sulaikymas gali būti nustatomas svėrimo metu kasdien sveriant svorį. Kai liga progresuoja, skysčiai atsiranda pilvo ertmėje ir pleuros ertmėje, todėl pasireiškia dusulys.

Kai kuriems pacientams kartu egzistuoja arterinė hipertenzija, kuri nėra būdingas nefrozinio sindromo simptomas. Jei albuminas dažnai sumažėja, gali pasireikšti hipotenzija. Pažengusiems atvejams pasireiškia nepakankama mityba ir kacheksija, pasireiškia staigus ir stiprus pilvo skausmas su vėmimu, raumenų gynimu ir karščiavimu (tokia būklė vadinama pilvo proveržiu). Taip pat buvo pranešimų apie traukulių ir staigaus aklumo, smegenų patinimas.

Nefrozinio sindromo diagnozė

Diagnozė grindžiama nefrozinės proteinurijos nustatymu ir mažiausiai 2 iš 3 simptomų: patinimas, hipoalbuminemija (sumažėjęs kraujo albuminų kiekis) ir hiperlipidemija (padidėjęs lipidų kiekis kraujyje).

Diferencijavimas turėtų apimti antrinius nefrozinius sindromus (t.y. toliau), atsirandančius kitų ligų metu, ypač infekcijos metu, tam tikrų vaistų vartojimui, sisteminėms ligoms arba šeimos nefroziniams sindromams, pvz. per pirmąjį metų pusmetį ar per antrąjį metų pusmetį per pirmąjį pusmetį. “Alprot” komandoje).

Progresuojamas svorio sumažėjimas turėtų atsižvelgti į vėžio proceso galimybę, o kartu esantis širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimas gali būti susijęs su sisteminėmis ligomis arba bakteriniu endokarditu. Įtarius skrepi, atliekama pilvo riebalinio audinio biopsija. Jei abejojate diagnozu, inkstų biopsija turi būti atliekama siekiant nustatyti pokyčius, atsirandančius tiesiai į inkstų audinį.

Nefrozinio sindromo gydymas

Sindromo terapija apima kartu esančios ligos gydymą ir proteinurijos pašalinimą. Taip pat rekomenduojama vartoti dietą su mažu druskos, cholesterolio ir sočiųjų riebalų rūgščių kiekiu, o taip pat ir su padidintomis apatinėmis galūromis, kuri leidžia padidinti plazmos kiekį. Naudojami diuretikai ir konvertazės inhibitoriai.

Prognozė priklauso nuo pagrindinės ligos buvimo ir individualaus atsako į gydymą. Gerai prognozuojama antrinio glomerulonefrito ir submikroskopinių pažeidimų atveju. Prastos prognozės yra atvejų, kai padidėja baltymų išsiskyrimas su šlapimu ir hipertenzija.
Mariusz Kłos

– Vidaus ligos “, Andrzej Szczeklik, ed. Praktinė medicina, Krokuva.
– Interna “, Włodzimierz Januszewicz, Franciszek Kokot, ed. PZWL Medicinos leidykla, Varšuva.
– Vidaus medicina “, Gerd Heroldas ir jo bendraautoriai, ed. PZWL Medicinos leidykla, Varšuva.
– Nefrologija “, C. Craigas Tisheris ir Ch. S. Wilcoxas, ed. Lenkai redagavo redaktoriai Marian Klinger, ed.

Taņa Krance Taņa

"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais.
tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti.

Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems.
Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *