JAUNUMI

Šlaplės išsėtinė sklerozė

Šoninė sklerozė būdinga tuo pačiu simptomais periferinių ir centrinių lokomotyvų neuronų pažeidimų. Dažniausi simptomai yra progresuojanti raumenų atrofija ir gilieji refleksai, pastebėti paciento klinikinio tyrimo metu, tačiau labai retai – jutimo sutrikimai ir sfinkterio funkcijos sutrikimai.

Šoninė atrofija paprastai prasideda raumenų atrofijai viršutinėse galūnes. Kalbos ir rijimo sutrikimai kartais yra pirmasis ligos simptomas, o įtampos padidėjimas apatinėse kojose yra gana retas, kad viršytų kitus simptomus. Iš pradžių raumenys trūksta vienos rankos trumpuose raumenyse. Kadangi liga išlieka, sustiprėja kitos galūnės pažeidimai ir raumenys. Apatinių galūnių išnykimas paprastai vėluoja ir šiek tiek padidėja.

Šlaunus sklerozės atrofija kartu su raumenų išnykimu pasirodo vadinamoji “raumenų atrofija”. drebulys (pacientai mano, kad ši būsena yra “vaikščioti ant skruzdžių po oda”). Šios ligos metu galvos smegenų branduoliai yra pažeisti kalbant, nurijus, kramtydami, šypsodami ar verkdami. Kai kuriems pacientams pastebimi nedideli jutimo simptomai, tokie kaip parestezija ir skausmas. Nedaugeliui pacientų sunku pradėti šlapintis kaip vėlyvas simptomas.

Išplėstinės šoninės atrofijos metu pastebimas kvėpavimo sutrikimų (daugiausia diafragmos ir tarpukario raumenų) susilpnėjimas, dėl kurio gali išsivystyti kvėpavimo nepakankamumas. Kartais gali būti demencijos ir simptomų, panašių į Parkinsono ligos simptomus.

Šunų sklerozės atpažinimas

Išvystyta klinikinė šoninės atrofijos nuotrauka nėra sunku diagnozuoti. Ligos pradžioje gali būti sunku pripažinti ligą. Svarbu prisiminti ligas, kurių klinikinė būklė panaši į baltąją sklerozę. Panašūs simptomai yra: vėžys, kraujagyslių pažeidimas, nugaros smegenų pažeidimas gimdos kaklelio lygyje, išsėtinė sklerozė ir daugiapusė motorinė neuropatija.

Siekiant išvengti diagnostinių klaidų, buvo nustatyti specialūs šoninės atrofijos diagnozavimo kriterijai. Svarbiausias dalykas yra parodyti periferinio ir centrinio judesio neuronų pažeidimo simptomus šiose 4 srityse: smegenų kamieno, gimdos kaklelio, krūtinės ląstos ir juosmens ir kryžkaulio stuburo smegenų. Diagnozė yra pagrįsta klinikiniais duomenimis, be morfologinio patvirtinimo apie pokyčius, atsirandančius skirtingose nervų sistemos aukštuose.

Šoninės atrofijos gydymas

Šiuo metu nėra jokių vaistų, kurie sustabdytų šoninės atrofijos ligos procesą. Naudojamas riluzolas, kuris prailgina gyvenimą tik kelis mėnesius. Be to, siekiant pagerinti paciento gyvenimo kokybę, įtraukiamas simptominis gydymas. Tai apima siuvimo silpnumą, padidėjusią raumenų įtampą ir nuovargį. Dažnai būtina įdiegti antidepresantų ir stabilizuoti emocinių sutrikimų gydymą.

Be to, pacientams, kuriems yra blogai maitinamos dietos, reikėtų atsižvelgti į maitinimą per virškinimo traktą, nes bloga mityba pablogina progresą – tai pagreitina raumenų silpnumą ir atrofiją. Kvėpavimo funkcijos nepakankamumas gali būti pavojinga komplikacija, todėl būtina naudoti kvėpavimo aparatus, kurie padeda ar palaiko kvėpavimą.

Šlaunies sklerozės prognozė yra prasta. Sveikatos kursas visada yra progresuojantis. Mirtis paprastai būna kvėpavimo nepakankamumo ar glutoninės pneumonijos mechanizme. Vidutinė išgyvenimo trukmė šiuo metu yra 3 metai. Labai retas žmogus turi ligą, išgyvenusią daugiau kaip 10 metų nuo pirmųjų ligos simptomų.

Taņa Krance Taņa

"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais.
tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti.

Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems.
Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *