JAUNUMI

Pernelyg didelis prolaktino išsiskyrimas (hiperprolaktinemija)

Prolaktinas (PRL, liuteostimulinas) yra hormonas, kurį moterys ir vyrai išskiria iš hipofizio priekinės skilties. Ji vyrauja moterims, o jos didesnė koncentracija vyksta ovuliacijos metu.

Prolaktinas stimuliuoja pieno gamybą krūtų liaukų ir reguliuoja liuteino sekreciją. Smegenyse ir gonadose yra receptorių, būdingų tik prolaktinui. Tačiau jis griežtai neatitinka tropinio hormono kriterijų, nes jis tiesiogiai neleidžia periferinei liaukai išskirti kitą hormoną.

Pagrindinis prolaktino vaidmuo sistemoje yra mamotropinis (padidėjęs pieno liaukų masė) ir laktozinis (pieno inicijavimas po gimdymo) poveikis.

Dopaminas ir noradrenalinas, veikiantys hipotalamino lygį, slopina PRL sekreciją. Sumažėjusi prolaktino sekrecija po gimdymo sukelia laktacijos nutraukimą. Kol kas nėra aprašyta hipoprolaktinemijos būklių.

Estrogenai, kai kurie vaistai (metoklopramidai, psichotropiniai, ypač chloropromazino dariniai, tricikliniai antidepresantai), kontraceptines tabletes ir, mažiau aiškiai, testosteronas, veikia prolaktino sekreciją. Vykstant moters ciklui, prolaktino sekrecija yra pagrįsta faze ir turi dienos ritmą.

Didesnė hormonų koncentracija moterims stebima ciklo II fazėje ir naktį. Prolaktino koncentracija taip pat padidėja nėštumo metu. Tinkama prolaktino koncentracija kraujyje fiziologinėmis sąlygomis yra nuo 17 iki 8,2 ng / ml. Hiperprolaktinemija stebimas, kai prolaktino koncentracija viršija 20 ng / ml. Esant didesnei kaip 30 ng / ml koncentracijai, pastebimi trikdymai.

Hiperprolaktinemijos simptomai

Hiperprolaktinemija daugiausia sukelia tokius sutrikimus: blokuoja gonadotropino poveikį (todėl gonados nustoja reaguoti į gonadotropino koncentracijos pokyčius) ir dėl to sumažėja liuetotropino sekrecija.

Dėl to hiperprolaktinemija sukelia tokius simptomus:
– menstruacijų ciklo sutrikimai (galaktorėjos sindromas, amenorėjinė sekundaria arba dismenorėja);
– antrinis menstruacijų nebuvimas,
– moterų hipertrichozė,
– galaktorėja
– krūties liaukos padidėjimas (abiejuose lytiniuose santykiuose);
– Seksualinė bejėgiškumas vyruose
– chAsami net oligospermija ar azoospermija,
– galvos skausmas ir regos sutrikimai, kai hiperprolaktinemiją sukelia hipofizinis navikas.

Perteklinės prolaktino sekrecijos priežastys

Labiausiai paplitusios prolaktino sekrecijos priežastys yra
– fizinis ir psichinis stresas,
– hipotirozė,
– antinksčių hipotenzija,
– žalą pogumburio centrų, pvz., histiocitozės metu.
– prolaktinomos, antikūninės hipofizės adenomos, kuri sukelia perteklinį prolaktiną, buvimą;
– vartojant tam tikrus vaistus, turinčius įtakos nervų sistemai.

Hiperprolaktinemijos diagnozė

Hiperprolaktinemijos diagnozė pagrįsta prolaktino koncentracijos serume tyrimu. Nustatyta serumo PRL reikšmė yra pirmiau minėti simptomai. Hiperprolaktinemija stebimas, kai prolaktino koncentracija viršija 20 ng / ml.

Hiperprolaktinemijos gydymas

Farmakoterapija naudojama hiperprolaktinemijai gydyti.

Jei diagnozuojama hipofizio priekinė adenoma, neurochirurginis gydymas su patekimu per sinusą yra saugus ir veiksmingas.
Zhaneta Malec

Komentarai Perteklinė prolaktino sekrecija

Anna | 2008-11-16 13:41

Kas yra “Prolactin Testing”? Mano sesuo yra 16 metų ir yra visiškai plokščia. Jis sako, kad jis turėtų eiti pas gydytoją, bet ji bijo. Ką jūs darote ir kokiam gydytojui einate?

Mysia87 | 2008-11-17 16:21

Gerbiami Ania, pirmiausia jūsų sesuo turi kreiptis į ginekologą, kad patikrintų jo prolaktiną. Šį testą sudaro kraujo rinkimas egzaminui. kai rezultatas pasiekiamas, jis grįžta į ginekologą ir jis pasakys jai, koks gydymas turėtų būti atliekamas.

iwona-jk | 2008-11-26 22:39

Man 34 metai. Vakar gavau rezultatus: 16,65 ng / ml prolaktino pasninkavimo dozę, prolaktino testą pasninku su MCP po 60 * 200,0 ng / ml. Aš šiek tiek perskaitėme ir išsigandau, nes visi simptomai (dažnai galvos skausmai, bet man buvo susiję su stresiniu darbu – paprastai penktadienį arba šeštadienį) rodo hipofizio adenomą. Norėčiau pridurti, kad FSH lygis yra 44,80 ir estradiolio 55,50. Norėčiau atsakyti. Per savaitę einu į endokrinologą, kol man atrodo, kad aš nusivilsiu.

Carolina | 2008-11-28 14:42

Aš turiu hiperprolaktinemiją, bet aš ne paniką. Aš vartoju Bromokorną kiekvieną dieną ir jaučiuosi puikiai. Be to, aš puikiai žiūriu į šį vaistą. Jei gydoma, hiperprolaktinemija gali būti labai gerai toleruojama. Sveikiname “Bromocorn” gamintojus. Tai tobula!

Taņa Krance Taņa

"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais.
tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti.

Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems.
Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *