Lyčių pažeidimai moterų organizacijose

[Total:    Average: /5]

Moterų lytinių organų gerovę užtikrina mažesnio dubens jėgų pusiausvyra. Organų palaikymo sistemos sudedamųjų dalių pažeidimas teisingoje padėtyje arba papildomos jėgos panaudojimas gali sukelti lytinių organų statikų sutrikimus.

Dažniausiai tokius sutrikimus sukeliančius veiksnius sudaro fizinis darbas, susijęs su krovinių tvarkymu, ligomis, turinčiomis lėtinį vidurių užkietėjimą, kvėpavimo ligomis, kurios pasireiškia kosuliu, ir sąlygomis, kuriomis vystosi ascitas.

Priežiūros aparato pažeidimai gana dažnai pasireiškia gimdymo metu (ypač pažeidžiami vulvos ir dubens nervai, kurie aprūpina vietovės struktūras). Postmenopauzinis laikotarpis yra įgimtų sutrikimų ar sutrikimų, susidedančių iš jungiamojo audinio savybių sumažėjimo, o tai savo ruožtu gali sukelti moterų lytinių organų statikų pažeidimus.

Šių patologinių būklių dažnis yra didelis. Manoma, kad iki pusės moterų pasireikš simptomai, susiję su genitalijų statikų sutrikimais jų gyvenimo metu.

Nenormalių moterų lytinių organų statikų simptomai

Dominuojantys simptomai yra pilvo skausmas ir kryžminis skausmas. Šlapimo takų sutrikimai (ypač praktinio šlapimo nelaikymo ar šlapimo pūslės stagnacijos forma) ir defekacija (panašus į šlapinimąsi). Be to, stebimas makšties ar gimdos kaklelio buvimas vulgų skiltyje.

Ginekologinis tyrimas apibūdina lytinių organų mažėjimo laipsnį, reikia nepamiršti, kad izoliuotų sutrikimų rūšys yra retos ir dažniau pasitaiko lygiagrečiai, todėl kiekvieno paciento chirurginis gydymas turėtų būti atliekamas atskirai.

Be to, manometrinis bandymas gali būti atliekamas taip, kad būtų įvertintas vadinamasis bandomasis pilotas. statiškas intraveninis slėgis ir jo pasikeitimas, pasireiškiantys antakių raumenų susitraukimo poveikiu. Kartais pokyčius, kurie sukelia statiškus sutrikimus, stebimi įprasta radiologinė nuotrauka (pvz., Rentgenograma, fotografuojamo asmens nuotrauka, fotografuojamo asmens nuotrauka). jei dėl simptomų atsiranda pokyčiai stuburo srityje).

Kiti vaizdavimo tyrimai gali būti naudojami ultragarsu, kompiuterinei tomografijai ar magnetiniam rezonavimui atlikti. Jei neurogeninėje terpėje pasitaiko sutrikimų, rekomenduojama atlikti elektrodiagnostiką, pagrįstą neurokustotyros tyrimu.

Moterų lytinių organų statikų anomalijų gydymas

Ginekologinės statikos sutrikimų gydymo tikslas yra kontroliuoti ligos simptomus ir atstatyti tinkamą organų buvimo vietą bei funkciją. Elgesio pasirinkimas atsižvelgia į vyraujančią sutrikimo priežastį (kartais yra keletas priežastinių veiksnių).

Gydymas naudoja elgesio ar chirurginius metodus, o kai kuriais atvejais reikalaujama, kad abu metodai būtų vartojami tuo pačiu metu. Konservatyvus gydymas yra naudojamas nepakankamose ligos stadijose, papildomai prieš operaciją ar po jo, norint ištaisyti sutrikimus, pagerinančius gydymo rezultatus ir apsaugančius nuo atsinaujinimo.

Farmakologiškai estrogenai, veikiantys jungiamąjį audinį ir jo kokybę, yra skiriami, ypač moterims po menopauzės prieš operacijas ar po jų. Fizioterapija taip pat rekomenduojama kaip konservatyvus metodas, ypač pacientams, sergantiems neurogeniniais sutrikimais.

Pratimai skirti atkurti dubens raumenų funkciją. Be to, elektrostimuliacija naudojama dubens raumenų hipertrofijai sukelti ir jos funkcijai kontroliuoti moterims su sutrikusia lytinių organų statika.

Kita vertus, chirurginis gydymas skirtas chirurginei makšties ir gimdos nuleidimo korekcijai. Gali būti atliekamos įvairios operacijos, kartais chirurginiai metodai yra derinami tarpusavyje, kad būtų pasiektas numatytas terapinis poveikis. Svarbu nepamiršti apie atskirų operacijų indikacijas ir apie komplikacijų, atsiradusių dėl tokio gydymo, galimybę.

Moterų lytinių organų statikų anomalijų prevencija

Moterų lytinių organų statikų anomalijų prevencija grindžiama organų veikiančių jėgų sumažėjimu ir apsauga nuo prietaiso pažeidimo, išlaikančio tinkamą padėtį. Ypač rekomenduojamas higieniškas gyvenimo būdas ir profesinė motinystės priežiūra.

Reikėtų laikytis tinkamos dietos, šlapimo pūslės ir žarnos sistemingai ištuštinti ir atlikti specialius gimnastikos pratimus. Akušerijos priežiūra pagrįsta tinkamu pristatymo būdo pasirinkimu, ypač tiksliu vaisiaus dubens struktūros ir dydžio įvertinimu.

Šiuo metu moterims po gimdymo rekomenduojama atlikti išankstinį fizinį aktyvumą kaip tromboprofilaktiko elementą. Pasiimant tinkamą fizinę veiklą po gimdymo teigiamai veikia gerovę ir fizinę būklę, tačiau būtina įspėti apie ankstyvą kietąjį fizinį darbą, kuris šiuo laikotarpiu yra kontraindikuotinas.

Moterims, kurios linkusios atsirasti lytinių organų pojūčių sutrikimų, nerekomenduojama atlikti jokio fizinio darbo.
Mariusz Kłos

– Akušerija ir ginekologija “, ed. Mokslai. Grzegorz H. Bręborowicz, ed. PZWL medicinos leidykla, Varšuva.
– Ginekologija “Daktaro ir studentų vadovas”, red. Zbigniew Słomko, red.

About Taņa Krance Taņa 298 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*