JAUNUMI

Kaukolės bazės pertraukimas

Kaukės pagrindas yra sudėtingos struktūros. Kaulų struktūros, apimančios gyvybines centrinės nervų sistemos dalis, pvz., Išplėstinę šerdį ar smegenų kamieną, turi traumoje atsparų suspaustą kaulinį audinį, o kai kurios kaukolės struktūros sudaro delikatus audinius, kurie gali būti pažeisti. Labai būdinga, kad kaukolė būtų glaudžiai susijusi tarp kaulo ir kietos padangos, dėl kurios padanga susilpnėjo.

Šių sričių lūžių pasekmės gali būti intrakranijinis refliuksas (sukeltas oro įleidimo į kaukolę), skysčio (smegenų skilvelio nutekėjimas) ir galvos skausmo nervų bei didelių arterijų (pvz., Smegenų, kraujagyslių sistemos ir tt) pažeidimas. pagrindinė priežastys yra tai, kad smegenys nėra veikiamos jokiu hormoniniu poveikiu (pvz., stemplės sinusais) ir endokrininėmis aktyviomis struktūromis (hipofizėmis ar hipotalaminu).

Kaukolės pagrindo lūžio simptomai

Galvos smegenų lūžių metu pastebėti dominuojantys simptomai yra skausmingi negalavimai. Dažnai prarandama sąmonė. Kartu su smegenų šokais lydimi pykinimas ir vėmimas bei paspartėjęs širdies susitraukimų dažnis.

Pacientas gali susidaryti įspūdį apie raudonąją vilkligę arba pilvo pūtimą, jei atsiranda intrakranijinis valymas (oras gali būti saugyklose, griuvėse tarp ganglijų ar smegenų kamerose ir vis daugiau kamščių įstrigęs kaukolės viduje, sukelia spaudimą smegenų struktūros).

Dažniausiai oras įkvepia įkvėpimo metu, tačiau negali išeiti iš kaukolės iškvėliuojant, tai yra vadinamasis “kvėpuojantis oras”. ventiliacinis intrakranijinio valymo pobūdis.

Kartais kaukolės pagrindo pertrauka lydima smegenų skysčio nutekėjimo. Nosies skystis pasirodo žalos atveju, pvz., gaisro atveju. Lūžis vyksta per laikino kaulo piramidę. Be to, smegenų skysčio nutekėjimas per ausį gali atsirasti, jei banda yra sugadinta ir kartais skystis atsiranda žaizdoje.

Jei skysčių netekimas yra reikšmingas, egzistuoja intrakranijinės hipotonijos simptomai: galvos skausmas, kartais pablogėjantis pykinimas ir vėmimas. Mažos nuotėkio atveju dažnai yra visai nesiseka. Antrinis smegenų ar smegenų meningitas gali būti jo komplikacija.

Kaklelio bazės lūžių metu dažnai pastebimi pilvo ertmės pažeidimai, būdingi tipiniams klinikiniams simptomams. Po traumos regėjimo sutrikimai yra dažniausiai pasitaikantys ir labiausiai susiję su regėjimo aštrumu ir akies obuolio judesiu.

Be to, gali pasireikšti pėdsakinis veido nerybinis paresis, ypač tais atvejais, kai yra skersinė kaulų piramidės lūžis. Šio nervo žala pasireiškia pusės veido imitacinių raumenų paralyze su akies voko netekimu šioje pusėje. Taip pat gali būti sužeisti pluoštai, atsakingi už seilių gamybą ir skonio pojūčius.

Kaukolės pagrindo lūžio nustatymas

Kaklo pagrindo lūžio diagnozavimo pagrindas yra medicininė istorija, kuri rodo galvos traumą (kartais neįmanoma surinkti interviu, nes pacientas yra nesąmoningas). Dažniausias vaizdų tyrimas, rodantis kaukolės pagrindo lūžius, yra radiologinė fotografija. Kiti egzaminai, ypač kompiuterinė tomografija, leidžia tiksliau įvertinti žalą ir su tuo susijusias komplikacijas.

Pagrindiniai tyrimai, rodantys, kad ore yra kaukolės ertmė, yra tomografija, nors magnetinio rezonanso ar rentgeno spinduliai taip pat gali parodyti šias anomalijas. Jei yra abejonių dėl to, ar jis yra smegenų skystis, jis gali būti naudojamas kitiems tyrimams atlikti.

Be to, veido sužeidimai turi būti patvirtinti elektromiografiniu tyrimu netrukus po sužeidimo. Kartais angiografija yra būtina norint parodyti, kurie kraujagyslės patyrė po traumos.

Kaukolės lūžio gydymas

Terapinės procedūros kaukolės lūžiui priklauso nuo to, ar egzistuoja kaukolės lūžio komplikacijos. Jei yra intrakranijinė palpacija, reikia nedelsiant atlikti chirurginę procedūrą fistulės uždarymui. Kartais reikia pašalinti orą.

Pacientus, kuriems diagnozuotas skystis, reikia stebėti keletą dienų ir gydyti konservatyviai, kol savaime užsidaro fistulė, iš kurios išsiskiria cerebrospinalinis skystis. Pacientai turi likti lovoje pusiau nuleistoje padėtyje, todėl būtina užkirsti kelią intrakranijiniam slėgiui (pvz., Padidėti intrakranijinis slėgis lovoje). dėl kosulys, čiaudėjimas).

Kai kuriuose centruose acetalamidas yra vartojamas tik smegenų skysčio gamybai. Chirurginis gydymas atliekamas tais atvejais, kai skystis išlieka, nepaisant to, kad naudojamas konservatyvus gydymas arba kai yra didelis kaulų struktūros pažeidimas.

Dažnai regėjimo sutrikimai atsiranda dėl intraokulinės hematomos, todėl būtina jį pašalinti arba išnaikinti regos nervą. Tai turėtų būti padaryta skubiai, kai regėjimo aštrumas pablogėja.

Kaukolės pagrindo lūžio prognozė

Kartais dėl galvos smegenų pažeidimo, ypač svarbiuose centruose, kaulo pagrindo lūžiai miršta. Prognozė visų pirma priklauso nuo lūžių sunkumo ir kitų organų padarytos žalos (pilvo ertmės pagrindo lūžis dažnai nėra atskirta problema ir egzistuoja kartu su traumų kitomis sistemomis).

Taņa Krance Taņa

"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais.
tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti.

Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems.
Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *