Įgimta skydliaukės hipertireozė

[Total: 0    Average: 0/5]

Nuolatinis įgimtas hipotirozės pobūdis pasireiškia nepakankamai išsivysčiusiose situacijose, kai dažnai pastebimi atskirų genų mutacijos. Be to, lėtinio hipotiroidizmo priežastys gali būti skydliaukės hormonų gamybos sutrikimai ir jodo transportavimo trūkumai, kurie yra būtini šių hormoninių medžiagų gamybai.

Periferinių audinių defektų ir skydliaukės hormonų (tiroksino ir trijodotyronino) periferinių audinių rezistentiškumo metu pasireiškia ypač gana įgytas hipotiroidizmas.

Įgimto hipotiroidizmo simptomai

Įgimtos hipotirozės klasikiniai simptomai pasireiškia negydytiems atvejams. Jie pasirodo po maždaug dviejų mėnesių gyvenimo ir palaipsniui sustiprėja. Vaikas turi aiškų apykaklumą, liežuvis yra hipertrofinis, o fiziologinė gelta prailgėja daugiau nei 6 savaites. Be to, naujagimio odelė yra kieta, blyški ir šveičiama.

Plaukai yra nuobodu, sausu ir trapiu. Palaipsniui sustiprėja veido patinimas, ypač akių voko srityje. Lėtėja širdies ritmas ir vidurių užkietėjimas. Mažėja raumenų įtampa, slopinamas vaiko psichomotorinis vystymasis. Naujagimiams su įgimtu hipotiroidizmu dažniau pasireiškia bambos išvarža ir anoreksija.

Nuo antrosios metų pusės ligos augimas yra slopinamas (kartais tai gali būti anksčiau pastebėtas simptomas), vaiko skeleto amžius yra atidėtas, kuris koreliuoja su hipotirozės sunkumu ir trukme. Šis procesas taip pat yra susijęs su vėlyvuoju kaukolės švirkštimosi ir fontanelių užaugimu, taip pat su dantų išsiveržimu.

Įgimto hipotireozės pripažinimas

Kadangi įgimtas hipotirozė yra viena iš labiausiai paplitusių negrįžtamų smegenų pažeidimų priežasčių ir dėl to dėl protinio atsilikimo, ankstyvuoju etapu būtina diagnozuoti ir įgyvendinti tinkamą gydymą, kuris yra įmanomas dėl įprastos hipotirozės atliekamų skenavimo tyrimų.

Tuo tikslu nustatoma TSH koncentracija po 3 dienų amžiaus. Jei nustatomi anomalijos, būtina atlikti naują hormoninį tyrimą, šiuo metu ambulatoriškai gydant serumą nustatomas TSH ir fT4 (tiroksino) koncentracijos. Priešlaikinio kūdikio hormonų laboratoriniai įgimtos hipotirozės rodikliai pasireiškia vėliau, todėl reikia pasikartoti skydliaukės funkcijos įvertinimui po antrosios naujagimio gyvenimo savaitės.

READ  Antrinis mezanginis glomerulonefritas

Diagnozuojant įgimtą hipotireozę gali būti naudingi vaizdiniai ir radiologiniai pokyčiai, ypač ossifikacijos sėklų suskaidymo metu, padidėjęs dėmesys kaulo bazės kaulams, kaulų deformacijos, ypač juosmens slanksteliuose.

Kraujo morfologijos išvadose gali būti kitų sutrikimų, kai nustatoma anemija, kuri yra nejautri geležies preparatams.

Įgimto hipotirozės gydymas

Dabartinės gydymo schemos rekomenduoja, kad procedūra būtų įgyvendinta dar antrosios gyvenimo savaitės metu. Levotiroksinas turi būti skiriamas, o dozė turi būti parenkama fT4 (laisvas tiroksinas) palaikymui viršutine normaliąja verte. Gydymą reikia stebėti atliekant laboratorinius hormonų koncentracijos tyrimus ir dozę reikia nustatyti kiekvienu konkrečiu atveju atsižvelgiant į dabartinę paklausą.

Reikėtų nepamiršti, kad profilaktinis vitamino D3 vartojimas kūdikiams, sergantiems negydyta hipotireozė, gali sukelti perdozavimo simptomus.

Įgimtos hipotirozės prognozė

Vaikų, kuriems yra įgimtas hipotirozės, psichomotorinis vystymasis priklauso nuo diagnostikos ir gydymo laiko. Nors latentinis levotiroksino vartojimas leidžia suvienodinti naujagimio metabolinę būklę ir fizinį vystymąsi, psichinės plėtros praradimas yra nuolatinė skydliaukės hormono trūkumo pasekmė centrinės nervų sistemos krizės laikotarpiu.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 230 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*