Alerginės ir biocheminės kvėpavimo takų reakcijos

[Total:    Average: /5]

Pasaulinė sveikatos organizacija apibrėžia nepageidaujamas vaistų reakcijas, nes visos nepageidaujamos reakcijos, atsirandančios vartojant vaistą dozėmis, rekomenduojamomis kaip prevencinė, diagnozė ar gydymas, nepriklausomai nuo jų vartojimo būdo, yra apibrėžiamos.

Kvėpavimo takuose šios nepageidaujamos reakcijos į vaistą sudaro kelis procentus visų praneštų atvejų. Vaistų sąraše yra keli šimtai cheminių medžiagų, kurios gali sukelti tam tikrą nepageidaujamą reakciją tam tikram pacientui skirtingu dažnumu.

Vaistiniai preparatai, kurie yra šio sąrašo priešakyje ir dažniausiai sukelia vaistų reakcijas kvėpavimo sistemoje, yra citostatikai (naudojami vėžio terapijoje), amjodaronas ir beta blokatoriai (vartojami širdies ir kraujagyslių ligų atveju) ir kai kurie nesteroidiniai anti- uždegiminiai vaistai.

Dėl reakcijos priežasčių yra atsakingi alerginiai ar biocheminiai mechanizmai. Kartais neįmanoma paaiškinti proceso, kuris sukelia vaistų sukeltas reakcijas kvėpavimo sistemoje.

Alerginių ir biocheminių vaistų reakcijų simptomai kvėpavimo sistemoje

Dažniausiai pasireiškia bronchų susitraukimas ir greitas kosulys po farmakologinio agento naudojimo. Narkotikai iš nesteroidinių priešuždegiminių vaistų ir beta adrenoblokatorių dažniausiai yra atsakingi už šią reakciją. Prieš vartojant kraujospūdį mažinančius agentus (angiotenzino konvertuojančio fermento blokavimą), atsiranda kosulys be bronchų susitraukimo.

Net ir po vaistinių preparatų gali išsivystyti bronchitas arba plaučių audinio intersticinis pažeidimas (pvz., Bronchų pažeidimas). eozinofiliniai infiltracijos, organizuotos pneumonijos), sukeliančios fibrozę. Šioms sąlygoms dažnai būdingi tokie sisteminiai simptomai kaip padidėjusi kūno temperatūra, apetito praradimas ir svoris, taip pat paspartėjusios raudonųjų kraujo ląstelių (ESR) sumažėjimas. Paskyrus kai kuriuos vaistus, atsiranda kardiogeninė plaučių edema (t. Y. Ekstra-akordinės kilmės edema). Ši komplikacija tiesiogiai kelia pavojų paciento gyvenimui.

Be to, vaistinių preparatų reakcijos pasireiškia plaučių induose. Dėl to kraujavimas iš plaučių alveolių ir plaučių hipertenzija pasireiškia simptomais. Dėl pleuros pokyčių pacientai praneša apie kvėpavimo skausmą ir sumažina plaučių išsiplėtimo galimybę po gilesnio įkvėpimo. Kai vartoję kai kuriuos vaistus, kvėpavimo sutrikimai panašūs į simptomus sisteminės raudonosios vilkligės metu.

Alerginių ir biocheminių vaistų reakcijų diagnozė kvėpavimo sistemoje

Dažnai sunku nustatyti tinkamą diagnozę, nes paciento pagrindinės ligos požymių panašumai su simptomais, būdingais reakcijai po šios ligos vartojamų vaistų. Kartais pacientas vartoja kelis vaistus tuo pačiu metu, todėl negalima nutraukti visų preparatų, kad būtų pašalintos nepageidaujamos reakcijos.

Paprastai procesų sunkumo laipsnis nepriklauso nuo vartojamo vaisto dozės, todėl gali būti sunku nustatyti tinkamą diagnozę. Pirmosios reakcijos gali atsirasti tik po kelių dienų po to, kai buvo įvestas naujas vaistas. Diagnostinio proceso metu reikėtų nepamiršti, kad nepageidaujamos reakcijos neturi būti panašios į nurodytą atitinkamo vaisto poveikį.

Reakcija dažnai susijusi su tipiniais alerginiais mechanizmais ir simptomais, būdingais padidėjusio jautrumo, kurį sukelia daugybė nespecifinių veiksnių. Siekiant patvirtinti diagnozę, gali būti atliekami provokuojantys tyrimai, tačiau tik tuo atveju, jei atitinkamame ligos subjekte griežtai nurodomos vaisto, įtariamo sukuriant nepageidaujamas reakcijas, naudojimas.

Tokie testai atliekami tik ligoninėse, esant ypatingai priežiūrai, būtinai esant būklės, keliančios pavojų paciento sveikatai ar gyvenimui, atsiradimą po provokacijos su konkrečiu farmakologiniu agentu.

Alerginių ir biocheminių kvėpavimo takų reakcijų gydymas

Vienintelis veiksmingas būdas kovoti su neigiamų alerginių ar biocheminių reakcijų į farmakologinį preparatą diagnozu yra nutraukti vaistinio preparato vartojimą ir išvengti jo vartojimo ateityje.

Esant sunkiems negalavimams, rekomenduojama naudoti gliukokortikosteroidus, kurie palengvina ligos simptomus. Be to, esant sunkioms klinikinėms būklėms, gydymas atliekamas siekiant neutralizuoti specifinius ligos simptomus.

Alerginių ir biocheminių vaistų reakcijų prognozė kvėpavimo sistemoje

Prognozė skiriasi ir priklauso nuo specifinės klinikinės situacijos. Tiesioginės gyvybei pavojingos nepageidaujamos prognozės yra padidėjęs bronchų spazmas ir nekardiogeninė plaučių edema. Būtina informuoti pacientą apie nenormalią organizmo reakciją po to, kai vaistas buvo vartojamas, siekiant išvengti pavojingų situacijų ateityje, kai pakartojamas tas pats farmakologinis preparatas.

About Taņa Krance Taņa 298 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*