JAUNUMI

Akromegalija (somatotropinis hiperaktyvumas)

Akromegalija yra liga, kurią sukelia per didelė somatropino (augimo hormono) sekrecija iš hipofizio priekinės skilties. Šis sutrikimas veikia vidutinio amžiaus žmones, nepriklausomai nuo lyties, ir būdingas per didelis kaulų, minkštųjų dalių ir vidinių organų augimas.

Somatropinas

Somatropinas yra visą gyvenimą trunkantis augimo hormonas, kurį išskiria žmogaus hipofizė, kuri turi sisteminį anabolinį poveikį. Biologinis aktyvumas pasiekiamas somatomedinu, gaminamu daugiausia kepenyse. Kita vertus, somatotropino sekrecija slopinama veikiant somatostatino neurohormono, kurį sukelia hipotalaminas.

Be to, somatostatinas slopina TSH (tireotropino), insulino, gliukagono ir netgi skrandžio, druskos rūgšties ir pepsino sekreciją gleivinėje. Somatropino kiekis padidėja, ypač po fizinių pastangų, emocijų įtaka, bado metu. Stipriausia augimo hormono sekrecija, susijusi su argininu, L-dopa ir vazopresinu, sukelia hipoglikemiją.

Akromagilijos priežastys

Paprastai akromalgiją sukelia rūgšties sugerianti priekinės hipofizės adenoma.

Klinikiniai akromegalijos požymiai

Išsiplėtusi rankos ir kojos yra nerimą kelianti akromegalijos simptomas. Rentgeno spinduliu mes galime pastebėti papildomai išplėstą papildomų rankų kaktos pagrindą, o kaktos pagrindu yra alveolių.

Dėl smegenų ir kremzlių augimo hipertrofijos pacientas turi išsiplėtusią kaukolę su išsiplėtusiomis veido paviršiumi: mažakraujys su palikuonimis, platus ir storas nosis, žymūs antakiai. Ji labai išplečia kalbą, iškreipia kalbą. Augimo ir deformacijos pažeidimai taip pat apima stuburą, dėl kurio atsiranda defektų.

Dvigubas regos sutrikimas ir galvos skausmas yra simptomai, rodantys pažangius augančios adenomos matmenis. Dėl rūgštinių navikų augimo, Turkijos balnelio kaulų struktūra yra sunaikinta, dėl ko ji plinta.

Akromegalijos diagnozė

Akromegalija yra diagnozuota dėl padidėjusio kraujo hormono lygio. Po geriamo gliukozės vartojimo sveikiems žmonėms augimo hormono koncentracija mažėja, o akromegalijos atveju augimo hormono lygis nesumažėja. Kitas diagnostinis tyrimas yra intraveninė tirooliberino injekcija (TRH), dėl kurios žmonėms, sergantiems hormonais veikiančia akromegalija, padidėja augimo hormonas.

Akromegalijos gydymas

Vienas iš akromegalijos gydymo būdų yra rentgeno terapijos naudojimas hipotalamo-hipofizės srityje. Taip pat yra terapija, pagrįsta radioaktyviųjų izotopų implantavimu (itriu ar auksu) į Turkijos balnelio vidų. Cryohypophysectomy susideda iš priekinio hipofizio lapo pažeidimo, įskaitant adenomą, aušinant po to, kai į navikas įvedamas tinkamai pastatytas trikulas.

Neurochirurginis metodas remiasi adenomos ekstrahavimu iš prieigos per pleištą sinusę ar priekinę kaulą su šaukštu adenomos ir yra taikomas tuo atveju, kai navikas sklinda į regos nervų kryžkelės plotą.
Zhaneta Malec

Komentarai Akromegalija

2009-03-10 18:54

Man buvai laimingesni, nes greita ir nepriekaištinga diagnozė iš karto po veido ypatybių, vėžio ir kt. Buvo padaryta puikiu endokrinologu, kurio dėka Dievas davė TIK ir PATIESIJOJE. Aš išgyvenau chirurgiją per nosį ir mano gyvenimas buvo pratęstas tokiu būdu, dėl kurio Dievui ir ponia Daktarui.

Kama | 2009-03-10 20:48

Prieš 2 metus man taip pat diagnozuota akromegalija, netrukus po to aš turėjau operuojamą adenomą (nosies chirurgija), tačiau man vis dar yra problemų su mano balsu ir sąnariais. Man vis dar susidaro įspūdis, kad mano širdis išbringa iš karto, nors EKG ir Holteris rodo, kad apie pusę jos yra. Aš vis dar pavargęs. Man pasidarė depresija ir domėjosi, ką toliau daryti su savimi.

Piotras Z | 2009-03-16 16:07

Iš esmės straipsnis rašomas teisingai, bet gydymo metodai yra prastai apibūdinami.
Lenkijoje radioterapija naudojama tik išimtiniais atvejais, kaip gydymas su dideliu procentiniu sunkių komplikacijų skaičiumi.
Pagrindinis gydymas yra transkutaninė selektyvioji adenomektomija, t. Y. Hipofizio naviko pašalinimas nuo patekimo per nosį ir sinusą.
Taip pat yra daug patirties farmakologinio gydymo metu – somatostatino analogų (prieš arba po operacijos) vartojimo.

Taņa Krance Taņa

"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais.
tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti.

Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems.
Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *