JAUNUMI

Addisono liga turi būti visapusiškai gydoma

Dominuojantys Addisono ligos simptomai yra: nuolatinis silpnumas, linkęs į periodinį silpnumą, lengvas nuovargis, prastos fizinės jėgos toleravimas ir stresinės situacijos, lieknėjimas, apetito stoka, pykinimas.

Be to, pacientai praneša apie norą valgyti sūrus maisto produktus, prarasti žarnyno ir raumenų ir kaulų skausmus. Būdingas bruožas yra jau esamų infekcijų po sunkių sužalojimų ar stresinių momentų atsiradimas ar sunkumas.

Klinikinio paciento tyrimo metu pastebima odos spalvos pakitimai, ypač tose srityse, kuriose veikia saulės spinduliai, yra tamsi oda, yra apatinės kreivės, lenkimo linijos rankose ir nugarose, randuose, aplink pieno arenose.

Kai kuriais atvejais rudos dėmės gali būti matomos ir burnos ertmės gleivinėse. Nustatytų nukrypimų priežastis yra AKTH ir melanotropino pertekliaus hormonų, kurie išsiskiria didesniais kiekiais atsakant į hormoninius antinksčių trūkumus. Be to, pacientai rodo kraujospūdžio sumažėjimą.

Addisono ligos pripažinimas

Jei pastebėta, kad pacientas sumažino kraujospūdį po novatoriško, mažo natrio kiekio ir padidėjusio kalio kiekio serume, įtariamas antinksčių hipotenzija. Tada reikia nustatyti kortizolio koncentraciją serume ir kai kuriuos hormoninius metabolitus kasdieniniame šlapime.

Pirminis antinksčių nepakankamumas (Addisono liga) diagnozuojamas, kai šių medžiagų vertė sumažėja, tačiau kai ryte nustatytas AKTH lygis yra didesnis (šio parametro sumažėjimo atveju diagnozuojamas antinksčių nepakankamumas, susijęs su anomalijomis, susijusiomis su aukštesni centrai – hipofizio ar hipotalamino).

Kiti pagalbiniai tyrimai, naudojami diagnostikos procese, gali apimti stimuliavimo tyrimus, aldosterono, irrostendiono ar DHEA-S hormonų nustatymą kraujo serume.

Be to, stebimas padidėjęs renino aktyvumas kraujyje, o kartais TSH ir prolaktino koncentracijos sumažėja. Imunologiniai tyrimai gali atskleisti specifinių antikūnų, nukreiptų prieš antinksčių žievės struktūras, buvimą.

Rentgeno spinduliai, kompiuterinė tomografija ar pilvo ultragarsija rodo uždegiminius kalcifikacijas ar atrofinius pažeidimus.

Adisono ligos gydymas

Adisono liga turi būti visapusiškai gydoma, o pagrindinis tikslas – pakeisti dingusius antinksčių hormonus. Tam reikia gliukokortikosteroidų, kurie kartoja kasdienį kortizolio sekrecijos ritmą, vartojimą (dozės padidėjimas reikalingas stresinėse situacijose po traumų perioperaciniu laikotarpiu). Hidrokortizonas buvo vartojamas iš gliukokortikosteroidais.

Be to, būtina papildyti trūkstamus mineralocorticosteroids (fludrocortisonas skiriamas ryte, bet vyresniems pacientams šis vaistas dažnai nutraukiamas dėl hipertenzijos) ir androgenai (dehidroepiandrosteronas vartojamas ryte po pusryčių).

Adisono ligos prognozė

Adisono ligos prognozė visų pirma priklauso nuo to, ar buvo diagnozuota liga ir buvo atliktas tinkamas gydymas. Tinkamas terapinis valdymas (antinksčių hormonų (ypač gliukokortikosteroidų) pakeitimas yra susijęs su labai geros prognozės atsiradimu – pirminis antinksčių žievės nepakankamumas tokiais atvejais neturi įtakos gyvenimo trukmei. Neabejotinai Addisono negydyta liga neišvengiamai sukelia mirtį.

Taņa Krance Taņa

"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais.
tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti.

Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems.
Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *